Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

Logo BS

 

Bank Spółdzielczy Grodków - Łosiów z siedzibą w Grodkowie

 


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Książka mówiona

 

SPIS  DOKUMENTÓW  DŹWIĘKOWYCH  W  MiGBP  W  GRODKOWIE

 

 


1.    Chłopi, Wł. Reymont
2.    Cierpienia młodego Wertera, J. W. Goethe
3.    Dzieje Tristana i Izoldy, J. Bedier
4.    Faraon, B. Prus
5.    Iliada, Homer
6.    Idiota, F. Dostojewski
7.    Kamienie na szaniec, A. Kamiński
8.    Krzyżacy, H. Sienkiewicz
9.    Ludzie bezdomni, S. Żeromski
10.  Pamiętniki Adama i Ewy, M. Twain
11.  Pana Tadeusz, A. Mickiewicz
12.  Przedwiośnie, St. Żeromski
13.  Syzyfowe prace, St. Żeromski
14.  Trylogia, H. Sienkiewicz
15.  Wesele, St. Wyspiański
16.  Zbrodnia i kara, F. Dostojewski
17.  Lalka, B. Prus

 

1.  Chłopi  (cz 1 i 2)
2.  Faraon
3.  Lalka
4.  Nad Niemnem
5.  Noce i dnie
6.  Pan Tadeusz
7.  Przedwiośnie
8.  W pustyni i w puszczy  ( 1973 r.)
9.  W pustyni i w puszczy
10.Wesele

 



1.    Akademia Orange dla bibliotek
2.    Alicja w krainie czarów
3.    Bajki terapeutyczne, M. Molicka
4.    Baśnie i opowieści, H.Ch. Andersen
5.    Calineczka, H.Ch. Andersen
6.    Chatka Puchatka, A. Milne
7.    Dziewczynka z zapałkami, H.Ch. Andersen
8.    Kot w butach
9.    Księga dżungli, R. Kipling
10.   Księżniczka dziecięcych serc, W. Piasecka
11.   Kto Ty jesteś (1 i 2 cz.), M. Tomaszewska
12.   Kubuś Puchatek
13.   Legenda o smoku wawelskim
14.   Lew, czarownica i stara szafa, S.C.Lewis
15.   Muchy króla Apsika
16.   Opowiadania dla dzieci, I. B. Singer
17.   Przygody Koziołka Matołka, K. Makuszyński
18.   Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki, D. Wawiłow
19.   125 baśni do opowiadania dzieciom
20.   Wiersze dla dzieci, J. Tuwim
21.   Złota Rybka i inne bajki



1.    Biesy, F. Dostojewski
2.    Ciemności kryją ziemię, J.Andrzejewski
3.    Cukiernia pod Amorem, M. Gutowska-Adamczyk
4.    Diana-królowa serc, I.M. Grossing
5.    Dr Jekyll i Pan Hyde, R.L. Stevenson
6.    Droga przy plaży, J. Patterson
7.    Duma i uprzedzenie, J. Austen
8.    Francuska oberża, J. Stagg
9.    Helena w stroju niedbałem, S. Wiechecki
10.  Klejnot Medyny, S. Jones
11.  Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu
12.  Lato nagich dziewcząt
13.  Lolita, V. Nabokov
14.  Marylin Monroe, J. Kaniewski
15.  Mężczyzna, który się uśmiechał, H. Mankell
16.  Między ustami a brzegiem pucharu, M. Rodziewiczówna
17.  Moje bieguny, M. Kamiński
18.  Mój Egipt, J. Kret
19.  Mój język prywatny, Bralczyk
20.  My dzieci z Dworca ZOO, F. Christiane
21.  Niedźwiedź, A. Czechow
22.  Obóz Brieg- Pampitz
23.  Opowieści z Piwiarni, J. Hasek
24.  Pierwsza lepsza, A. Fredro
25.  Płatki z nieba, P. Yip
26.  Portret Doriana Graya, O. Wilde
27.  Pożegnanie jesieni
28.  Profesor Wilczur, T. Dołęga-Mostowicz
29.  Przygody dobrego wojaka Szwejka, J. Hasek
30.  Rossmówki, T. Ross; P. Fronczewski
31.  Samotność w sieci, J. Wiśniewski
32.  Śmiech  śmiechem, S. Wiechecki
33.  Tristan 1946, M. Kuncewiczowa
34.  Trzech panów w łódce, K. Jerome
35.  Twierdza szyfrów, B. Wołoszański
36.  Wichrowe wzgórza, E. Bronte
37.  Wilk stepowy, H. Hesse
38.  Zło czai się wszędzie, A. Christie
39.  Znachor, T. Dołęga-Mostowicz
40.  Zwyczajny facet, M. Kalicińska



1.  Jan ENGLERT – Psy wojny, F. Forsyth
2.  Janusz GAJOS – Pan Wołodyjowski, H. Sienkiewicz
3.  Wiesław MICHNIKOWSKI – Folwark zwierzęcy, G. Orwell
4.  Stanisława CELIŃSKA – Boża podszewka, T. Lubkiewicz
5.  Marian OPANIA- Krzysztof, a. Minkowski
6.  Andrzej ŁAPICKI – Aksamitne pazurki, E. S. Gardner
7.  Piotr FRONCZEWSKI – Ferdydurke, W. Gombrowicz
8.  Jan PESZEK – Zostało z uczty bogów, I. Newerly
9.  Magdalena ZAWADZKA – Wyznania chińskiej kurtyzany, M. Sing

10. Zbigniew ZAPASIEWICZ – Lwy mojego podwórka, J. Abramow Newerly
11. Roman WILHELMI – Moskwa Pietuszki, W. Jerofiejew
12. Krzysztof KOLBERGER – Kariera Nikodema Dyzmy, T. Dołega Mostowicz
13. Mariusz BENOIT – Świat według Garpa, J. Irving
14. Zbigniew ZAMACHOWSKI – Imperium słońca, J. Ballard
15. Gustaw HOLOUBEK – Doktor Faustus, T. Mann
16. Krzysztof KOWALEWSKI – W dolinie Suminków, T. Jansson
17. Irena KWIATKOWSKA – Dzieci z Bullerbyn, A. Lindgren
18. Andrzej SEWERYN – Następny do raju, M. Hłasko
19. Kazimierz KACZOR – Obsługiwałem angielskiego króla, B. Hrabal
20. Daniel OLBRYCHSKI – Cała jaskrawość, E. Stachura
21. Marek KONDRAT – Zły, L. Tyrmand

 

AUDIOBOOKI – NOWOŚCI

 

KRYMINAŁ I SENSACJA:

 

  • Crichton Michael- „Micro”
  • Khoury Raymond- „Diabelski eleksir”
  • Kostecki Tadeusz- „Dom cichej śmierci”
  • Lἅckberg Camilla- „Księżniczka z lodu”
  • Lἅckberg Camilla- „Kamieniarz”
  • Link Charlotte- „Ciernista róża”
  • Link Charlotte- „Nieproszony gość”
  • Minier Bernard- „Bielszy odcień śmierci”
  • Nesbo Jo- „Pierwszy śnieg”
  • Nesbo Jo- „Trzeci klucz”
  • Nesbo Jo- „Wybawiciel”
  • Nesbo Jo- „Policja”
  • Nesbo Jo- „Czerwone gardło”
  • Mankell Henning- „Morderca bez twarzy”
  • Marinina Aleksandra- „Czarna lista”
  • Szolc Izabela- „Cichy zabójca”
  • Browder Bill”- „Czerwony alert…”
  • Dąbała Jacek- „Ryzykowny pomysł”
  • Zander Joakim- „Pływak”
  • Gardner Lisa- „Kochać mocniej”
  • Gardner Lisa- „Sąsiad”
  • Sund Erik Axl- „Trauma”
  • Coben Harlan- „Schronienie”
  • Miłoszewski Zygmunt- „Uwikłanie”

BIOGRAFIE:

 

  • Hen Józef- „Boy-żeleński. Błazen- wielki mąż”

PORADNIKI:

  • Wilczek Daniel- „Armia cesarza. XIX zwojów zdobywcy pieniędzy”

OBYCZAJOWE:

  • Arct Bohdan- „Cena życia”
  • Grzesiuk Stanisław- „Boso, ale w ostrogach”
  • Grzesiuk Stanisław- „Pięć lat kacetu”
  • Herbert Frank- „Diuna”
  • Murakami Haruki- „Kafka nad morzem”
  • Zola Emile- „Atak na młyn”
  • Gacek Katarzyna- „Zielony trabant”
  • Janko Anna- „Dziewczyna z zapałkami”
  • Lessing Doris- „Lato przed zmierzchem”
  • Plebanek Grażyna- “Dziewczyny z Portofino”
  • Samozwaniec Magdalena- „Z pamiętnika niemłodej już mężatki”
  • Jones Sherry- „Klejnot Medyny”
  • Stagg Julia- „Francuska oberża”
  • Rakusa Monika- „39,9”
  • Puzo Mario- „Ojciec chrzestny”
  • Kalicińska Małgorzata- „Zwyczajny facet”
  • Gilbert Elizabeth- „Jedz, módl się, kochaj”
  • Colette- „Cheri”
  • Tyl Aleksandra- „Miłość wyczytana z nut”
  • Lee Harper- „Zabić drozda”
  • Tubylewicz Katarzyna- „Rówieśniczki”
  • Coelho Paulo- „Jedenaście minut”
  • Montero Carla- „Szmaragdowa tablica”
  • Smith Wilburg- „Okrutny krąg”
  • Kursa Małgorzata- „Teściową oddam od zaraz”
  • Zafon Carlos Ruiz- „Cień wiatru”
  • Sparks Nicholas- „Anioł stróż”
  • Hosseini Khaled- „Tysiąc wspaniałych słońc”
  • Abramow-Newrly Jarosław- „Młyn w piekarni”
  • Abramow-Newerly Jarosław- „Nawiało nam burzę”

DLA DZIECI:

  • Bardijewska Liliana- „Bractwo Srebrnej łyżeczki”
  • Szymeczko Kazimierz- „Kłopoty komendanta Roka”
  • Szymeczko Kazimierz- „Zemsta budzika-opowiastki domowe”

REPERTAŻE:

 

  • Tochman Wojciech- „Dzisiaj narysujemy śmierć”