Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Nasze filie


Mieści się w budynku przy ul. Kasztanowej

 

tel. 077 415 55 28

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek    9.00 - 17.00
wtorek            9.00 - 17.00
środa              7.30 - 15.30

czwartek         7.30 - 15.30
piątek             9.00 - 17.00

 

Filia dysponuje drukarką i kserokopiarką oraz dostępem do internetu.

 

„Biblioteka to wspaniałe miejsce dla dużego i małego człowieka”  zatem o niej słów kilka:


Drogi Czytelniku!!!


Swoja siedzibę  mamy w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej, na I piętrze (nie zrażaj się, to tylko kilka malutkich schodków), zajrzeć  więc możesz  do nas na przykład, kiedy odprowadzasz dziecko do szkoły, albo kiedy je odbierasz. Prawda, że pożytecznie a zarazem przyjemnie?


Teraz pewnie chciałbyś wiedzieć co możemy ci zaoferować?


Hmmm… od czego by tu zacząć? Mówią, że najlepiej od początku…Zacznijmy więc od najmłodszych… W  naszej bibliotece na małych czytelników czeka kolorowy,  magiczny świat, pełen przygód,  księżniczek, mówiących samochodów, rycerzy w lśniących zbrojach i  smoków, ale też świat dinozaurów, dzikich zwierząt i tych miluchnych,  domowych. A to wszystko czeka na odkrycie na kartach kolorowych książeczek.
Oczywiście nie zapominamy o uroczych nastolatkach, na których również czeka wiele półek zapełnionych cudownymi, powieściami o ich rówieśnikach borykających się z podobnymi problemami. Kto wie? Może jakiś literacki bohater podpowie jak je rozwiązać?
A teraz pora i na czytelnika z dowodem osobistym ;). Dłużą ci się wieczory? Nie są one straszne, gdy masz dobrą książkę. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie - przygodę, zagadki kryminalne, opowieści grozy czy romantyczne historie… Słowem, dla każdego coś dobrego!!
Ale, ale ..to nie koniec naszej oferty… Może potrzebujesz skorzystać z Internetu (bezpłatnie), wydrukować, skserować ?  Albo może chcesz odpocząć z czasopismem w ręku? Nic prostszego, wystarczy że odwiedzisz nasze biblioteczne progi… Twoim pociechom też  zagospodarujemy czas. Mogą przyjemnie spędzić chwile w towarzystwie przyjaciół korzystając z gier edukacyjnych, planszowych czy puzzli. Dzieci nudzą się podczas ferii i wakacji? Nie muszą! Zapraszamy na zajęcia biblioteczne, gry i zabawy, zajęcia plastyczne i inne atrakcje.

No dobrze, może już wystarczy, nie mogę zdradzić wszystkiego... Mam nadzieję, że chociaż troszkę czujesz niedosyt i sam zechcesz  sprawdzić co czeka na Ciebie Drogi  Czytelniku  w naszej krainie książek…

 

gn n cr


ZAPRASZAMY DO NASZEJ FILII W GNOJNEJ !!!

 

tel. 077 4151928

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek    8.00 - 16.00
wtorek            8.00 - 16.00
środa              8.00 - 16.00

czwartek      8.00 - 16.00
piątek             8.00 - 13.30

 

 


Mieści się w budynku Zespołu Szkół


tel. do sekretariatu szkoły: 077 4158018

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek    9.00 - 16.00
wtorek            8.30 - 14.00
środa              8.00 - 15.00
czwartek         9.00 - 14.40
piątek             9.00 - 13.00

 

Kolnica 84, 49-200 Grodków

tel.: 77 415 22 26

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek

 8.00  - 16.00

wtorek

 8.00  - 16.00

środa

 8.00  - 16.00

czwartek

 8.00  - 16.00

piątek

 8.00  - 16.00

   

 

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Filia w Kolnicy zajmuje dwa pomieszczenia na II piętrze budynku w centrum wsi.


Co możesz u nas znaleźć?

Na najmłodszych czytelników czekają kolorowe książeczki, baśnie, opowiadania, powieści fantastyczne, przygodowe i obyczajowe oraz lektury szkolne z zakresu szkoły podstawowej. W bibliotece znajduje się przytulny kącik zabaw dla dzieci, kreatywnie mogą spędzić czas mali artyści.

Na trochę starszych czytelników z gimnazjum i szkoły średniej czekają powieści fantastyczne, historyczne, obyczajowe oraz lektury z zakresu gimnazjum i szkoły średniej wraz z opracowaniami.

Największą część księgozbioru stanowi literatura piękna dla dorosłych. Czytelnikom oferujemy dość pokaźny zbiór powieści historycznych, romansów historycznych, literatury obyczajowej polskiej i obcej, powieści sensacyjnych, przygodowych a także kryminalnych w szczególności kryminałów szwedzkich.

Oprócz książek dorośli mogą u nas poczytać czasopisma tj. Przyjaciółka, Naj Magazyn, Pani Domu, Poradnik Domowy, Świat Kobiety, Zielona Planeta, Panorama Powiatu Brzeskiego, Gazeta Grodkowska. Posiadamy również czasopisma dla dzieci tj. Victor Junior i Kumpel. Starsze egzemplarze czasopism wypożyczamy do domu.

 

W czym możemy Ci pomóc?

W Filii w Kolnicy wszystkie zbiory wypożyczysz bezpłatnie. Czytelnicy w naszej bibliotece mają wolny dostęp do półek, ale bibliotekarz zawsze jest gotów, by doradzić lub znaleźć poszukiwaną książkę.

Wypożyczenia prolongujemy osobiście, telefonicznie lub poprzez e-mail.

 

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

Umożliwiamy dostęp do bezpłatnego Internetu na trzech stanowiskach komputerowych. Służymy pomocą informatyczną. Oferujemy usługi ksero oraz wydruk komputerowy czarno-biały (0,20 zł).

 

Jak możesz spędzić u nas czas?

Nasza biblioteka, to przyjazne miejsce dla każdego. Można tu spotkać się z przyjaciółmi, spędzić czas z dziećmi, odpocząć przy aktualnej prasie. Nasza czytelnia jest idealnym miejscem do odrabiania zadań domowych dla dzieci z pobliskiej szkoły. Po obowiązkach czas na przyjemności – a te gwarantują gromadzone w bibliotece puzzle, gry planszowe i edukacyjne.

Biblioteka współpracuje z Publiczną Szkołą Podstawowa w Kolnicy organizując lekcje biblioteczne i zajęcia tematyczne oraz z Oddziałem Przedszkolnym, gdzie promowana jest akcja Cała polska czyta dzieciom.

W okresie ferii i wakacji szkolnych biblioteka prowadzi zajęcia biblioteczne, gry i zabawy, konkursy literackie i plastyczne dla najmłodszych czytelników biblioteki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

IMG 1423 Custom

IMG 1172 Custom

 

Mieści się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej (Kopice 32, 49-200 Grodków)

tel. do sekretariatu szkoły: 77 415 13 29

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek

7:30 – 14:15

wtorek

10:40 – 13:00

środa

12:40 – 14:15

czwartek

8:50 – 9:50 12:40 – 14:15

piątek

7:30 – 8:55

12:35 – 14:15

   

 

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Filia Biblioteki Publicznej w Kopicach mieści się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej. Pełni również rolę biblioteki szkolnej dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Kopicach.


Co możesz u nas znaleźć?

Na najmłodszych czytelników czekają kolorowe książeczki, baśnie, opowiadania, powieści fantastyczne, przygodowe i obyczajowe oraz lektury szkolne z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjum.

Posiadamy również czasopisma dla dzieci tj. Victor Junior i Kumpel.

Biblioteka oferuje również nowości czytelnicze dla dorosłych w szczególności powieści obyczajowe autorów polskich i obcych.

 

W czym możemy Ci pomóc?

W Filii w Kopicach wszystkie zbiory wypożyczysz bezpłatnie. Czytelnicy w naszej bibliotece mają wolny dostęp do półek, ale bibliotekarz zawsze jest gotów, by doradzić lub znaleźć poszukiwaną książkę.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

Umożliwiamy dostęp do bezpłatnego Internetu na dwóch stanowiskach komputerowych. Służymy pomocą informatyczną. Oferujemy usługi ksero oraz wydruk komputerowy czarno-biały (0,20 zł).

 

Jak możesz spędzić u nas czas?

Nasza biblioteka, to przyjazne miejsce dla każdego. Nasza czytelnia jest idealnym miejscem do odrabiania zadań domowych dla dzieci ze szkoły.

Biblioteka współpracuje z Publiczną Szkołą Podstawowa w Kopicach organizując lekcje biblioteczne i zajęcia tematyczne oraz z Przedszkolem Publicznym, gdzie promowana jest akcja Cała polska czyta dzieciom.

 

IMG 1338 Custom

IMG 1339 Custom