Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji 750 lecia miasta.

19 września 2018 r. w kinie Klaps odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji 750 lecia miasta.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna oraz Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej odpowiedzialne były za organizację części historycznej tej uroczystości, na którą składały się trzy wykłady poświęcone historii Grodkowa. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli wysłuchać wystąpień: „Lokacja miasta Grodkowa – zarys problematyki” – Izabeli Jasińskiej, „Grodków – krótka historia miasta” – Wandy Małgorzaty Cebulki oraz „Walory artystyczne Grodkowa” – Marcina Lauzera. Serdecznie dziękujemy naszym prelegentom. Z okazji organizacji Uroczystej Sesji Rady Miejskiej oraz obchodów 750 lecia miasta powstała również publikacja pt. „Zapiski o Grodkowie” wydana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodkowie. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą plenerową przygotowaną również z tej okazji, dostępną na ulicy Warszawskiej przed kościołem parafialnym.

OKR 0920 Custom

OKR 0927 Custom