Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków

Dnia 9 kwietnia 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie odbył się konkurs regionalny „Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków”. Do konkursu zgłosiło się dziesięć trzyosobowych drużyn - uczniów klas drugich gimnazjum oraz klas siódmych z PSP nr 1 i z PSP nr 2 w Grodkowie oraz z PSP w Jędrzejowie.

Konkurs, podobnie jak rok temu, przeprowadzony był w formie gry miejskiej. Uczestnicy wraz z opiekunami poruszali się po mieście według podanych wskazówek i rozwiązywali zadania, za które przyznawane były punkty. Zadania były zróżnicowane, a część z nich nawiązywała do tegorocznych obchodów 750-lecia powstania miasta. Po podliczeniu wszystkich punktów i wyłonieniu zwycięzców nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród. Pierwsze miejsce XXI edycji konkursu regionalnego zdobyły ex aequo drużyny z klasy VII A i VII B z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.