Akcja klubu czytelniczego z PSP w Gnojnej

Filia biblioteczna  w Gnojnej przyłączyła się do akcji klubu czytelniczego działającego w PSP w Gnojnej pod nazwą „Kiedy mama była mała, chętnie czytała…” i w dniach 13-16 listopada wspólnie z klubem zorganizowała 4 spotkania uczniów klas I – III z rodzicami, którzy czytali ulubione książki ze swego dzieciństwa.
W pierwszym dniu pani Monika  przeczytała książkę L. Krzemienieckiej „Z przygód krasnala Hałabały”.
We wtorek dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ukochanej baśni ludowej  mamy trzecioklasistki, pani Ireny, ze zbioru J. Porazińskiej „ Za górami… Za lasami…”. W środę mama przedszkolaków, pani Agnieszka,  zaznajomiła dzieciaki z tekstem J. Porazińskiej o „ Szewczyku Dratewce”. Czwartek natomiast to dzień, w którym dzięki p. Dominice dzieci poznały przygody  Plastusia, a dodatkową atrakcją tych zajęć był cieszący się wielkim zainteresowaniem eksperyment ze znikającym atramentem. Spotkania w bibliotece stymulowały do wykonania prac plastycznych inspirowanych literaturą z czasów dzieciństwa mam, a także były pretekstem do zabaw ruchowych.

Wszystkim mamom serdecznie dziękujemy za udział w akcji propagującej czytanieJ.

IMG 1668 Custom

IMG 1691 Custom