Trzy ważne święta

W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. O nich właśnie odbyły zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie kl. II e z PSP nr 3 w Grodkowie. Rozmawialiśmy o Międzynarodowym Święcie Pracy, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i o święcie Konstytucji 3 maja z 1791 roku.

Podczas zajęć omówiliśmy pojęcia: ojczyzna, patriotyzm, godło, flaga i hymn narodowy.  Dzieci wymieniały też inne symbole charakteryzujące nasz kraj: mundur wojskowy, stroje i tradycje ludowe, legendy. Z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Polak Mały!”.

Uczniowie poznali również bardzo ciekawe książki autorstwa Joanny i Jarosława Szarków, związane z tematem dzisiejszych zajęć.

Na koniec spotkania, wykonały godło Polski techniką origami płaskie z koła.

DSCN2580 Large Custom