Spotkanie z podróżniczką Renatą Matusiak

W dniu 3 kwietnia  w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie odbyło się spotkanie z Renatą Matusiak – podróżniczką i wolontariuszką, na co dzień  -  polonistką i  bibliotekarką w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Pani Renata podzieliła się z nami wrażeniami z podróży do Ekwadoru, do miejscowości Ventanas, gdzie pracowała  jako wolontariuszka  w fundacji „Fu Shen Fu” zajmującej się ubogimi dziećmi.

W trakcie pobytu w Ventanas  padła propozycja wyjazdu do amazońskiej dżungli do osady Indian Aczuar - zamieszkującego dżunglę na terenie dzisiejszego Ekwadoru i Peru . Właśnie o tej wyprawie opowiadała podróżniczka. Pokazywała wspaniałe zdjęcia, opowiadała o pobycie wśród mieszkańców,  o ich  życiu, zwyczajach i wierzeniach. Pojechała tam uczyć dzieci języka angielskiego, ale wspólnie  z mieszkańcami osady, przygotowywała posiłki, budowała chaty, uczestniczyła w świętach, a nawet …  chodziła na polowania.

Przed panią Renatą następna wyprawa, mamy więc nadzieję, że znowu zagości w naszej bibliotece i podzieli się wrażeniami z podróży.

DSCN2326 Large Custom