Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

Logo BS

 

Bank Spółdzielczy Grodków - Łosiów z siedzibą w Grodkowie

 


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Czytanie dzieciom ma duży wpływ na rozwój dzieci, zasób ich słownictwa i poziom wiedzy. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypomina o wartościach, które wynikają z czytania. W tym dniu szczególnie promuje się literaturę  piękną  dla najmłodszego  czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. W tym roku gospodarzem jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem „Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.

Miejską i Gminną Bibliotekę  Publiczną  w Grodkowie w związku z tym świętem odwiedziły przedszkolaki z PP nr 2. Rozmawialiśmy o Hansie Christianie Andersenie, o jego bajkach. Odbył się też mini konkurs o twórczości autora - po wysłuchaniu tekstu, dzieci rozpoznawały znane sobie tytuły. Później chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych. 

DSCN2311 Large 1 Custom