Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Czytanie dzieciom ma duży wpływ na rozwój dzieci, zasób ich słownictwa i poziom wiedzy. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypomina o wartościach, które wynikają z czytania. W tym dniu szczególnie promuje się literaturę  piękną  dla najmłodszego  czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. W tym roku gospodarzem jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem „Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.

Miejską i Gminną Bibliotekę  Publiczną  w Grodkowie w związku z tym świętem odwiedziły przedszkolaki z PP nr 2. Rozmawialiśmy o Hansie Christianie Andersenie, o jego bajkach. Odbył się też mini konkurs o twórczości autora - po wysłuchaniu tekstu, dzieci rozpoznawały znane sobie tytuły. Później chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych.

DSCN2311 Large 1 Custom