Ferie 2017 - podsumowanie

Tegoroczne ferie już się skończyły, lecz pewnie pozostaną po nich miłe wspomnienia. Grupa  dzieci uczestniczyła w feriach zimowych zorganizowanych przez Oddział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie. Zajęcia odbywały się we wtorki i piątki od 11.00 do 13.00.

Pierwsze zajęcia podczas tegorocznych ferii wypadły 14 lutego, dzieci wykonały więc przepiękne i jednocześnie pomysłowe kartki walentynkowe. Niektóre miały specjalne dedykacje, nawet  wierszowane. Na drugich zajęciach powstały karnawałowe klauny. Na przygotowanym szablonie każdy stworzył swojego wesołego klauna, wykorzystując serwetki, kolorowy papier i bibuły. W ostatnim tygodniu ferii, we wtorek, spotkaliśmy się aby wspólnie  wykonać zakładki do książek i zawieszki na drzwi. Przybyłe na zajęcia dzieci z wielkim zapałem wycinały elementy potrzebne do ich wykonania. Powstały zakładki w kształcie domków, kotków i króliczków. Natomiast w piątek p. Monika Konieczna z Poradni Dietetycznej - Twój dietetyk w ciekawy  sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka i  poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania.  Zapoznała nas z piramidą żywienia - od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Później komponowaliśmy pyszne  sałatki  z owoców: pomarańczy, jabłek, mandarynek, kiwi, bananów, gruszek i winogron. Wszystkie w mig zniknęły w brzuszkach dzieci!

Oczywiście w czasie spotkań można było też poczytać książkę, pograć w gry planszowe i porysować. Każdy uczestnik więc znalazł coś dla siebie.

DSCN1693 Large Custom

DSCN1846 Large Custom