Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

Logo BS

 

Bank Spółdzielczy Grodków - Łosiów z siedzibą w Grodkowie

 


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Ferie 2017 - podsumowanie

Tegoroczne ferie już się skończyły, lecz pewnie pozostaną po nich miłe wspomnienia. Grupa  dzieci uczestniczyła w feriach zimowych zorganizowanych przez Oddział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie. Zajęcia odbywały się we wtorki i piątki od 11.00 do 13.00.

Pierwsze zajęcia podczas tegorocznych ferii wypadły 14 lutego, dzieci wykonały więc przepiękne i jednocześnie pomysłowe kartki walentynkowe. Niektóre miały specjalne dedykacje, nawet  wierszowane. Na drugich zajęciach powstały karnawałowe klauny. Na przygotowanym szablonie każdy stworzył swojego wesołego klauna, wykorzystując serwetki, kolorowy papier i bibuły. W ostatnim tygodniu ferii, we wtorek, spotkaliśmy się aby wspólnie  wykonać zakładki do książek i zawieszki na drzwi. Przybyłe na zajęcia dzieci z wielkim zapałem wycinały elementy potrzebne do ich wykonania. Powstały zakładki w kształcie domków, kotków i króliczków. Natomiast w piątek p. Monika Konieczna z Poradni Dietetycznej - Twój dietetyk w ciekawy  sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka i  poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania.  Zapoznała nas z piramidą żywienia - od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Później komponowaliśmy pyszne  sałatki  z owoców: pomarańczy, jabłek, mandarynek, kiwi, bananów, gruszek i winogron. Wszystkie w mig zniknęły w brzuszkach dzieci!

Oczywiście w czasie spotkań można było też poczytać książkę, pograć w gry planszowe i porysować. Każdy uczestnik więc znalazł coś dla siebie.  

 

 

DSCN1693 Large Custom

 

 

 

DSCN1846 Large Custom

DSCN1852 Large Custom 

 

DSCN1856 Large Custom

DSCN1857 Large Custom

 

DSCN1667 Large Custom

DSCN1668 Large Custom

DSCN1674 Large Custom

DSCN1679 Large Custom

DSCN1685 Large Custom

DSCN1686 Large Custom

DSCN1688 Large Custom

DSCN1690 Large Custom